las

i

Autor: BŹ

Aresztanci pójdą w las....sprzątać i sadzić drzewa

2021-10-01 18:30

Zamiast bezczynnie siedzieć w celach, pójdą w las....Sprzątać i pomagać leśnikom. Areszt Śledczy w Ostrowie Wielkopolskim podpisał porozumienie z Nadleśnictwem Antonin o wzajemnej współpracy. W jej ramach aresztanci będą lasy sprzątać czy sadzić w nich drzewa.

To jednak nie wszystko.

Bo porozumienie zakłada także szeroko rozumianą leśną edukację ekologiczną i pracę dla tych, którzy murów aresztu nie mogą opuszczać.

Mówi ESCE dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Waldemar Zaremba.

My jesteśmy przygotowani, by praktycznie od razu ruszyć do pracy. Myślę, że będzie to około 5 - 6 osadzonych. Będą oni las sprzątać, sadzić drzewa. To ci, którzy będą pracować na terenie nadleśnictwa. ALE chcemy, by pracowali także osadzeni, którzy nie mogą opuszczać aresztu. Oni  - na przykład - będą mogli zrobić budki lęgowe dla nietoperzy. Przy tej okazji chcemy też edukować naszych osadzonych ekologicznie. To ważne. Zależy na na tym, by uwrażliwiać na przyrodę.

Obecnie w głównej siedzibie aresztu w Ostrowie i oddziale zamiejscowym w Kaliszu jest około 350 osadzonych.

Regularnie do pracy wychodzi co najmniej kilkunastu, bo placówka zabiega o taką możliwość.

Aresztanci z Ostrowa m.in. segregują śmieci w RZZO, a osadzeni w Kaliszu - regularnie sprzątają i wykonują drobne naprawy w Wyższej Szkole Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie, na terenie której oddział aresztu się znajduje.

Raport z anteny 01.10