szczepienia

i

Autor: BŹ

Samorządowiec z regionu też się zaszczepił. Właśnie wydał oświadczenie

2021-01-04 16:58

Też się zaszczepił. Choć nie jest w grupie "0". Starosta powiatu ostrzeszowskiego jest po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19. Właśnie wydał oświadczenie w tej sprawie.

Starosta Lech Janicki w wydanym dzisiaj oświadczeniu przyznaje, że nie planował szczepienia w tym momencie. Ale o dacie zdecydował telefon z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia.

W ostatnim dniu 2020 roku okazało się, że została dawka, którą trzeba wykorzystać, bo inaczej się zmarnuje. I samorządowiec skorzystał.

Tym bardziej, że jak sam przyznaje  ma "Liczne kontakty z kadrą medyczną, w tym z lekarzami będącymi członkami [...] rodziny".

A praca, którą wykonuje powoduje " Konieczność częstej obecności w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia z racji pełnienia obowiązków Zgromadzenia Wspólników OCZ".

Poniżej pełna treść oświadczenia Lecha Janickiego:

OŚWIADCZENIE

W dniu 31 grudnia 2020 roku ok. godz. 12:30 odebrałem telefon z Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia z informacją o zaszczepieniu 100% możliwej do zaszczepienia w tym dniu kadry pielęgniarskiej i lekarskiej.

Szczepionkę podano również pozostałym pracownikom OCZ, w tym administracji i obsłudze.

W rozmowie przekazano, że z uwagi na konieczność podania w tym dniu szczepionki do jej wyczerpania, mogę zostać zaszczepiony, a decyzję muszę podjąć w ciągu pół godziny.

Po zastanowieniu wyraziłem zgodę.

Przy podejmowaniu decyzji wziąłem pod uwagę następujące przesłanki:

1. Możliwość zapromowania akcji szczepień, w tym w szczególności wśród pracowników domów opieki, których jeszcze w dniu poprzednim zachęcałem do poddania się akcji na prośbę dyrektora Wydziału Polityki Społecznej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

2. Liczne kontakty z kadrą medyczną, w tym z lekarzami będącymi członkami mojej rodziny.

3. Konieczność częstej obecności w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia z racji pełnienia obowiązków Zgromadzenia Wspólników OCZ.

Nie zabiegałem o przeprowadzenie szczepienia mojej osoby uważając, że mój organizm jest stosunkowo odporny na zakażenie. Mimo bardzo wielu kontaktów z osobami, które okazały się później chore sam nie zachorowałem na Covid 19.

Oświadczam, że zgodę na zaszczepienie wyraziłem biorąc pod uwagę przesłanki wskazane mi przez pracownika OCZ, w tym przede wszystkim fakt, że szczepionka musi być wykorzystana i nikomu jej nie odbieram, jak również względy mające na celu spopularyzowanie akcji szczepień w podległych placówkach.Szczepienie uważam za konieczne a szczepionkę za bezpieczną.

Starosta Ostrzeszowski

/-/ Lech Janicki

Starosta powołuje się także na pismo Centrum e-Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, które mówi o pewnej "elastyczności" w podejściu do szczepień. Tak by nie zmarnować dawek, których nie wykorzystano.

Pismo przeczytacie TUTAJ : https://powiatostrzeszowski.pl/wp-content/uploads/2021/01/Pismo-p.o.-prezesa-NFZ.pdf?fbclid=IwAR2L1zMaxGV5PaQRUjT5LxZJ98xdXgGeqpT9_kuvr_bHV0GeOl_d9iy-SFI

Zgodnie w wytycznymi Ministerstwa Zdrowia w pierwszej kolejności zaszczepieni mają być medycy. I akcja dla nich ruszyła w ostatnich dniach 2020 roku.

Szczepienia prowadzone są w większości szpitali w regionie, w tym w centrum w Ostrzeszowie.

Jednak kraj od kilku dni żyje tym, że ze szczepionek skorzystali także niektórzy ludzie kultury. Opinie są skrajne.

Tymczasem w Polsce zaszczepionych zostało dopiero ponad 50 tysięcy osób.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Kontrowersje wokół szczepień. Artyści poza kolejnością
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE