choinki

i

Autor: CRK Ostrów

Nie chcesz już choinki w domu? Oddaj ją na biomasę! W Ostrowie rusza zbiórka świątecznych drzewek

2021-01-04 8:51

Nie wyrzucaj choinki na śmietnik, oddaj ją miastu - a powstanie z niej zielona energia. Ostrów Wielkopolski po raz drugi zbiera świąteczne drzewka, by wyprodukować z nich biomasę. Gdzie zostawić świąteczne drzewko ? Szczegóły poniżej.

W ubiegłym roku zebrano 12 ton choinek, z których wyprodukowano 90 gigadżuli.

A sama akcja miała kilka wymiarów - mówi Monika Krajewska z Centrum Rozwoju Komunalnego w Ostrowie Wielkopolskim.

Akcja Zielona energia z choinek jest organizowana przez Centrum Rozwoju Komunalnego już po raz drugi i ma wiele wymiarów. Przede wszystkim jest to wymiar edukacyjny, gdyż uczymy naszych mieszkańców, jak troszczyć się o środowisko i o porządek. Dodatkowo, cała akcja wpisuje się w zapisy strategiczne Centrum Rozwoju Komunalnego. Stawiamy na aspekt społeczny gospodarki w obiegu zamkniętym.

Choinki od dziś - 4 stycznia -  można oddawać za darmo w ponad 20 punktach na terenie miasta.

A od połowy stycznia zbiórka prowadzona będzie także na osiedlach domków jednorodzinnych - dodaje Szymon Jaworski z Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego.

W tym roku nowością będzie zbiórka drzewek na osiedlach domków jednorodzinnych. Wsłuchaliśmy się w głosy od mieszkańców, którzy po zeszłorocznej akcji sugerowali taką możliwość. W tym roku liczba punktów zbiorczych została zwiększona o 10 i razem będzie ich już 26.

Akcja potrwa do pierwszych dni lutego.

choinki

i

Autor: Urząd Miasta w Ostrowie Wielkopolskim

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl.

Tak Gdańsk wita Nowy Rok podczas pandemii