Usuwają bezczki z chemikaliami w Szczurach przy krajowej 11

i

Autor: UMiG Ostrów

Są zatrzymania za porzucone beczki z chemikaliami w Szczurach! [POSŁUCHAJ]

2020-12-04 12:10

Prokuratorskie zarzuty i trzymiesięczny areszt dla dwóch mieszkańców Dolnego Śląska, którzy w maju tego roku mieli - przy krajowej "11" w Szczurach pod Ostrowem Wielkopolskim, porzucić beczki z chemikaliami. Ponad 100 beczek zostawiono na naczepie, z której wycięto znaki i numery identyfikujące.

Śledztwo było żmudne i trudne, ale udało się zatrzymać dwóch mężczyzn w wieku 28 i 52 lat i postawić im zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i mienia dużych rozmiarów. Było to także, jak uznali biegli, realne zagrożenie dla środowiska, dla wody, ziemi i powietrza.

Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Działając wspólnie i w porozumieniu, wbrew przepisom, w tym ustawy o odpadach, składowali i transportowali w około stu stalowych pojemnikach odpady niebezpieczne zawierające substancje chemiczne o właściwościach szkodliwych i łatwopalnych między innymi takich jak etylobenzen. I porzucili je w niezabezpieczonej naczepie na parkingu przy drodze krajowej numer 11 w miejscowości Szczury.

Podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim

Młodszy z podejrzanych usłyszał także zarzut starcia i wycięcia z naczepy znaków identyfikacyjnych.

Mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 8 lat więzienia.

Śledztwo jest w toku. Nie są wykluczone dalsze zatrzymania.

Beczki z niebezpiecznymi substancjami zostały usunięte w sierpniu tego roku przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, do której należy teren, na którym stała naczepa.

Takich radiowozów jeszcze nie było
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE