marsz kalisz

i

Autor: maraj

Ruszyło śledztwo w sprawie wydarzeń z 11 listopada w Kaliszu

2022-01-17 14:12

Czy prezydent Kalisza i szef miejscowej policji nie dopełnili swoich obowiązków, bo nie przerwali Marszu 11 listopada? Odpowiedź na to pytanie da śledztwo, które właśnie ruszyło w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu.

Marsz odbił się szerokim echem na całym świecie, bo podczas niego padło wiele słów pełnych nienawiści i uprzedzeń, spalono także replikę Statutu Kaliskiego, czyli dokumentu, który wieki temu nadawał prawa kaliskim Żydom. Bezczynność wobec tego, co działo się na ulicach Kalisza w DNIU NIEPODLEGŁOŚCI zarzucili władzy i policji m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP.

Tego rodzaju postępowanie wymaga sprawdzenia procesowego i weryfikacji wszystkich danych, które zostały przedstawione w zawiadomieniu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dopiero wyniki tych wszystkich czynności dadzą odpowiedź.

Mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Sieradzu Jolanta Szkilnik.

Śledztwo jest na wstępnym etapie. Na razie nikomu zarzutów NIE postawiono. Za niedopełnienie obowiązków funkcjonariuszowi publicznemu  w tym przypadku mowa o prezydencie Kalisza Krystianie Kinastowskim i komendancie policji w Kaliszu Dariuszu Bieńku grozi do 3 lat więzienia.

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Święto Niepodległości na świecie. Małe szanse na komplet!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Kiedy Polacy świętują Dzień Niepodległości?
Źródło: Ruszyło śledztwo w sprawie wydarzeń z 11 listopada w Kaliszu