Ruszają szczepienia masowe w Arenie Ostrów

i

Autor: KO

Ruszają szczepienia masowe w Arenie Ostrów! Sprawdź kiedy można się zaszczepić

2021-05-15 11:09

W sobotę oficjalnie ruszyły szczepienia populacyjne w hali Arena Ostrów. Wcześniej w tym miejscu szczepiono m.in. nauczycieli, a teraz miasto rusza z programem dla wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu. Na początku punkt działał będzie dwa razy w tygodniu.

Miasto deklarowało, że tygodniowo jest w stanie w Arenie Ostrów szczepić 2 500 osób. I jak zapewniła Beata Klimek, prezydent Ostrowa – z tej deklaracji się nie wycofuje. Póki co jednak w trakcie jednego tygodnia szczepienie otrzyma około 1 200 osób. Wszystko to spowodowane jest dostępnością szczepionek, która nie jest na tak wysokim poziomie jak tego oczekiwano.

Kiedy zatem można będzie szczepić się w Arenie Ostrów? Jak na razie punkt działał będzie dwa razy w tygodniu. We wtorki od godziny 15:00 oraz w soboty od godziny 9:00.

Jeżeli tylko będziemy mieli większą ilość szczepionek dla punktu szczepień powszechnych w Arenie Ostrów, to punkt będzie czynny przez cały tydzień. Tak długo jak będzie to konieczne. Zależy nam żeby proces szczepień przebiegał sprawnie, ale także żeby przebiegał szybko. Bo tylko szczepienia dają nam odporność populacyjną. - mówi Beata Klimek.

Jak zarejestrować się na szczepienie? W przypadku Areny Ostrów sama rejestracja jest spójna z tym, co można było obserwować do tej pory. Poniżej dostępne kanały rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19:

  • Dedykowana infolinia uruchomiona przez Szpital w Ostrowie Wlkp: 62 333 000 3
  • Ogólnopolska infolinia: 989
  • Rejestracja elektroniczna: system e-pacjent na stronie pacjent.gov.pl
  • Rejestracja SMS: treść SzczepimySie na numer 880 333 333

W Arenie Ostrów działają trzy stanowiska służące do szczepień. Przy obsłudze punktu jednorazowo pracuje od 20 do 30 osób. To wykwalifikowana kadra medyczna a także m.in. strażacy ochotnicy.

Nowy spot zachęcający do szczepienia na koronawirusa