boże podwórko w ostrowie

i

Autor: fot. Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego W ramach budżetu obywatelskiego w Ostrowie Wlkp. powstało m.in. "Boże podwórko"

Rusza Ostrowski Budżet Obywatelski. Do podziału milion złotych

2021-06-30 17:18

Przez cały lipiec można składać propozycje do Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Tutaj to sami ostrowianie decydują, na co chcą wydać miejskie pieniądze. Pula tegorocznego budżetu obywatelskiego w Ostrowie Wielkopolskim to milion zl.

Nabór wniosków do 7. edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego rusza 1 lipca i potrwa do końca miesiąca. Propozycje można składać w kategoriach:

– zadanie ogólnomiejskie duże – zadanie inwestycyjne lub społeczne do  300 000 zł brutto,

– zadanie ogólnomiejskie małe – zadanie inwestycyjne lub społeczne do 40 000 zł brutto,

– zadanie edukacyjne – zadanie inwestycyjne na terenie miejskich jednostek oświatowych lub zadanie społeczne na terenie miejskich jednostek oświatowych lub poza nim do 20 000 zł brutto,

– zadanie rewitalizacyjne – zadanie o charakterze społecznym realizowane na obszarze rewitalizacji do 20 000 zł brutto.

Projekty mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy Ostrowa, bez względu na wiek. Do wniosku należy dołączyć podpisy co najmniej dziesięciu innych mieszkańców, popierających dany pomysł.

Do tej pory, w ciągu sześciu lat od wprowadzenia budżetu obywatelskiego w Ostrowie, zrealizowano przeszło sześćdziesiąt pomysłów mieszkańców.

 - Na ponad 500 pomysłów, przez ten czas przeznaczonych do realizacji było ponad 60 pomysłów. Ta liczba pokazuje, jaki wpływ na nasze miasto ma Ostrowski Budżet Obywatelski. Znakomitym przykładem na to może być modernizacja stanicy harcerskiej – zwycięskie zadanie z pierwszej edycji – która odzyskała świetność, czy choćby remont „Bożego podwórka”, które teraz nabrało kolorów, a dzieci ze świetlicy uwielbiają się tam bawić

– mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W tym roku wnioski w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego można składać elektronicznie: poprzez portal konsultacji społecznych ostrow.konsultacjejst.pl lub za pośrednictwem platformy ePUAP, na stronie umostrow.epuap.online.

Szczegółowe instrukcje składania wniosków elektronicznych będzie można znaleźć na stronie www.umostrow.pl w zakładce „Dla Mieszkańca/Ostrowski Budżet Obywatelski”.

Wnioski można też złożyć na papierze – w Centrum Aktywności Lokalnej.