Rowerem wokół Polski. Wyprawa Grzegorza Leśniaka z Ostrowa

2021-09-08 11:11

Rowerem w 10 dni dookoła Polski. Ostrowianin Grzegorz Leśniak pokonał 3200 kilometrów w super maratonie prowadzącym wzdłuż granic kraju. Pogoda wielokrotnie psuła szyki zawodnikom I spośród 76 osób na starcie po kilku dniach wycofało się ponad 30. [ZOBACZ, POSŁUCHAJ]

 - Mieliśmy nadajniki GPS, które nas lokalizowały i pozwalały rodzinom śledzić trasę w aplikacji, ale poza tym to był prawdziwy survival – jedziesz sam i radzisz sobie sam - powiedział ESCE Grzegorz Leśniak.

Czułem się szczęśliwy na tym rowerze- byłem ja I przyroda, góry, lasy. Zero telefonów, zero stresu I problemów dnia codziennego. Czułem wolność. Faktycznie było ciężko, bo pogoda nie dopisała. Przez trzy dni trasy wzdłuż wschodniej granicy lało niemiłosiernie. W Bieszczadach też było ciężko. Temperatura spadła do 1,5 stopnia Celsjusza, a ja wtedy spędziłem noc na wieży widokowej w lesie. Zmarzłem niemiłosiernie. Ale widok o świcie – wschód słońca nad górami rekompensował niedogodności.

To była wymagająca wyprawa - mówi Grzegorz Leśniak

To już kolejne rowerowe wyzwanie Grzegorza Leśniaka – w 2016 roku ukończył 6 górski maraton “1000 Mil Adventures”. Był wówczas jednym z 4 Polaków którzy przejechali tę trasę.

Rok temu była wyprawa przez Tatry, gdzie najwyższy odcinek w Rysach pokonał wnosząc rower na plecach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE