rada powiatu

i

Autor: az

Ostrów

Rada powiatu zatwierdziła. Będą zmiany w szpitalu

2024-06-17 15:07

Są zmiany w statucie ostrowskiego szpitala. Zgodnie z nimi mają się pojawić tu dwa nowe stanowiska - dyrektor do spraw lecznictwa i naczelny lekarz szpitala. Rada powiatu już wyraziła zgodę na zmiany w statucie. A potrzeba zmian jest ogromna, bo szpital w Ostrowie jest jednym z największych i najbardziej obciążonych w Wielkopolsce.

Potem zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko - mówi wicestarosta ostrowski Radosław Torzyński: Nie wiemy jeszcze czy w konkursie wygra lekarz czy menadżer. W tym drugim przypadku będzie potrzebny ktoś, kto wesprze go swoją wiedzą medyczną i tu jest miejsce właśnie dla naczelnego lekarza szpitala. Czy to stanowisko zostanie docelowo obsadzone to jeszcze się okaże, ale chcemy mieć taką możliwość. Na pewno przydałoby się powołanie kogoś w to miejsce przynajmniej na najbliższe miesiące.

Obecny dyrektor szpitala Dariusz Bierła podał się do dymisji po 13 latach na stanowisku. Zarządzać szpitalem będzie do końca czerwca, potem jego obowiązki przejmie wicedyrektor Piotr Skoczylas. Docelowo na to stanowisko zostanie ogłoszony konkurs.