arena

i

Autor: UM Ostrów/fb

Punkt masowych szczepień w ostrowskiej ARENIE? Jeśli wojewoda powie TAK

2021-04-07 15:46

2,5 tysiąca osób TYGODNIOWO będzie mogło być zaszczepionych przeciw COVID - 19 ​w hali ARENA w Ostrowie Wielkopolskim. Tu ma się mieścić punkt szczepień masowych wymagany przez Ministerstwo Zdrowia. Miasto zgłosiło już go do Wojewody Wielkopolskiego. Czeka na akredytację. Decyzja ma zapaść do 11 kwietnia. Partnerem będzie ostrowski szpital.

Zdaniem władz Ostrowa - Arena świetnie nadaje się na taki punkt. Sprawdziła się podczas akcji szczepień nauczycieli, kiedy w ciągu kilku dni zaszczepiono ponad dwa i pół tysiąca osób.

Dlatego hala została zgłoszona do Wojewody Wielkopolskiego jako miejsce masowych szczepień populacyjnych.

Chcemy zorganizować teraz punkt masowych szczepień dla ogółu mieszkańców. Bardzo zależy nam na tym, żeby szczepienia przebiegły jak najlepiej i jak najszybciej – mówiła podczas środowej konferencji prasowej Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Partnerem miasta jest ostrowski szpital - dodaje prezydent.

Wielokrotnie ze szpitalem współpracowaliśmy i ta współpraca była udana. A we wniosku do wojewody musieliśmy wskazać partnera medycznego. I wskazaliśmy szpital. I to właśnie ZZOZ zapewnić nam musi kadrę medyczną do prowadzenia szczepień. Dyrektor Dariusz Bierła zapewnia, że taką zorganizuje.

Na ten moment trudno powiedzieć, ile dawek szczepionek dostaniemy. Liczymy na 2,5 tysiąca tygodniowo. Tak by szybko i sprawnie szczepić.

-  Nie ma żadnych logistycznych przeszkód, by masowo szczepić dalej - dodaje wiceprezydent Sebastian Górski.

Mamy to już przetrenowane. Proces komunikacyjny od momentu wejścia mamy dobrze sprawdzony. Mamy wypożyczone z Międzynarodowych Targów Poznańskich specjalny sprzęt, który zapewni intymność podczas samego szczepienia. Będziemy starali się zrobić wszystko, aby zapewnić nie tylko odpowiednie warunki w momencie podania szczepionki, ale przede wszystkim będziemy chcieli bardzo mocno zadbać o standardy podczas oczekiwania na preparat.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia powinny powstać co najmniej dwa punkty masowych szczepień w powiatach. W Ostrowie ma być do właśnie hala Arena i szpital, który szczepi już od grudnia, ale ma uruchomić kolejny punkt.

Takie miejsca mają też powstać na terenie każdej gminy w powiecie ostrowskim.

Obecnie na terenie powiatu jest 14 punktów szczepień, w samym Ostrowie cztery.

Od grudnia, kiedy akcja ruszyła, w powiecie ostrowskim zaszczepiono już ponad 20 tysięcy osób. W tym ponad 6 tysięcy dwiema dawkami.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE