nowoczesne przedszkole

i

Autor: um ostrów

Przedszkole prosto z Finlandii - pierwsze w Polsce

2022-01-24 12:30

Pierwsze takie w Polsce i tej części Europy. Nowoczesne przedszkole powstaje na ostrowskim Zębcowie. Budowa trwa od listopada, ale już w czerwcu obiekt będzie gotowy.

Prace prowadzone są w specjalnej technologii pochodzącej z Finlandii – przedszkole powstaje z gotowych elementów i będzie w pełni energooszczędne.

To prace, które bardzo fajnie się ogląda, bo jest to czysta budowa, takie składanie z klocków lego. Będzie to budynek ekstrapasywny. Certyfikaty i współczynniki przenikalności ciepła, jakie są gwarantowane przez firmą wykonawczą wskazują, że to budynek wysoce energooszczędny, czyli .będzie nas mniej kosztował późnej w utrzymaniu - mówi wiceprezydent Ostrowa Mikołaj Kostka. 

nowe przedszkole

i

Autor: um ostrów

Będziemy mieli ciekawy obiekt za relatywnie nieduże pieniądze, czyli jak budowany w technologii tradycyjnej, ale materiałów bardziej wartościowych. Będziemy obiektem pokazowym i z racji tego skorzystamy również finansowo. Kosztorys inwestorski był przygotowany na 15 milionów, a firma z racji tego, że to pierwszy budynek zaoferowała wykonanie za 10 milionów złotych. - dodaje wiceprezydent

Budynek będzie gotowy w czerwcu, a przez wakacje wyposażony tak , aby od września mogły się tam zacząć zajęcia.

nowe przedszkole

i

Autor: um ostrów