kieszonkowcy

i

Autor: pixabay

Przedświąteczny szał zakupów! Uważaj na kieszonkowców

2022-04-14 8:57

Święta za pasem więc ...czas na zakupy. Choć w tym roku drożyzna hamuje zapędy, to jednak na targowiskach czy w marketach więcej niż zwykle klientów. A to - przedświąteczne żniwa dla złodziei, szczególnie kieszonkowych. Dlatego policja - jak zawsze w takim czasie - apeluje by pilnować portfela.

Wystarczy chwila nieuwagi i portfel jest już w rękach złodzieja.

Szczególnie w tłumie czy w przedświątecznym zamieszanie nie jest to trudne by sięgnąć ręką do cudzej torebki.

Dlatego policja jak zawsze przed świętami apeluje o chłodną głowę i spokój podczas zakupów.

W miejscach takich jak dworce, przystanki, sklepy, targi jesteśmy narażeni na kradzież w momencie płacenia w kasie lub wchodzenia do autobusu, dlatego trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie - informuje rzecznik komendy w Ostrowie Małgorzata Michaś.

Jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki. Płacąc za poczynione zakupy nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy.

Nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej, nie eksponujmy go również w widocznym miejscu.

Warto też nie zostawiać torebki bez opieki.

Podobnie zresztą nie należy zostawiać jej w samochodzie na parkingu - bo wtedy stracić możemy nie tylko gotówkę ale i mieć wybitą szybę w aucie.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z: