Prezydent ma więcej

i

Autor: fb Krystian Kinastowski Krystian Kinastowski

Prezydent Kalisza ma więcej

2021-12-28 13:01

Jest zgoda rady miejskiej Kalisza na ustawowo wymuszoną podwyżkę dla prezydenta Krystiana Kinastowskiego. Zgody zupełnej jednak nie było. Bo większa wypłata oburza opozycję.

Bliżej mi do rosnącej grupy obywateli, którzy twierdzą, że bardziej niż na podwyżkę pan prezydent zasługuje na odwołanie.Zwłaszcza kiedy patrzę w jaki sposób traktuje ludzi, sprawy, radnych, jak się zachowuje i reprezentuje nasze miasto - mówi radny opozycji Dariusz Grodziński.

Zdaniem Barbary Oliwieckiej, radnej z POLSKA 2050, moment podwyżki jest niefortunny, ale prezydent jako gospodarz miasta - niezależnie od sympatii politycznych- powinien zarabiać więcej.

Mam nadzieję, że za tą podwyżką pójdą urealnione podwyżki dla pracowników urzędu, szczególnie tego stopnia eksperckiego, ale też pracowników niższego szczebla. To jest bardzo ważne, żeby ten pion publiczny był bardzo dobrze opłacany.

Na czas głosowania prezydent opuścił salę obrad.Za podwyżką dla Krystiana Kinastowskiego głosowało 17 radnych, pięciu się wstrzymało. Zgodnie z ustawą prezydent zarobi niespełna 20 tysięcy złotych brutto. Podczas sesji podniesiono też - zgodnie z ustawą - diety radnym.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE