nowy nabór

i

Autor: powiat ostrowski

Powiat ostrowski przed naborem - będą nowe kierunki

2022-02-26 10:51

To już ostatnia prosta przed nowym naborem do szkół średnich. Powiat ostrowski jest już przygotowany. Od marca będzie dostęp do ofert edukacyjnych wszystkich podległych mu placówek, a na kwiecień zaplanowane są drzwi otwarte.

Od marca uczniowie będą mogli zalogować się na stronę naboru, która będzie udostępniona na stronie internetowej starostwa powiatowego. Tam znajdą ofertę szkół, przekierowania na konkretne placówki, gdzie będzie można sprawdzić, jakie kierunki oferuje, warunki nauczania, zasady funkcjonowania - mówi Rafał Luciński, szef powiatowej oświaty

Na kwiecień zaplanowano w szkołach drzwi otwarte, a w maju rozpocznie się nabór elektroniczny dla kandydatów. W ofercie są również dwa zupełnie nowe kierunki. 

Pierwszy to technik stylista mody, który powstaje w Zespole Szkół Usługowych. Drugi, bardzo ciekawy to robotyka, który uruchamia Zespół Szkół Technicznych. Mamy nadzieje, że oba będą cieszyły się dużym zainteresowaniem - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. 

nowy nabór

i

Autor: powiat ostrowski

W powiecie są 4 licea ogólnokształcące i 8 szkół technicznych. Na kwiecień zaplanowano w nich drzwi otwarte, a w maju rozpocznie się nabór elektroniczny dla kandydatów.