narkotyki

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Policjanci z Ostrowa zabezpieczyli 300 gramów amfetaminy. W całym ubiegłym roku ponad 2 kg [POSŁUCHAJ]

2021-03-12 13:46

Kolejne narkotyki zabezpieczone ​przez policjantów w Ostrowie Wielkopolskim a ich właściciel - 37- letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna posiadał ponad 300 gramów amfetaminy. Usłyszał już też prokuratorskie zarzuty. W całym ubiegłym roku ostrowska policja zabezpieczyła ponad dwa kilogramy środków odurzających.

Nie jest to pierwsza taka sprawa w tym roku w powiecie ostrowskim. W ubiegłym - 2020 - łącznie - policjanci zabezpieczyli ponad dwa kilogramy marihuany i amfetaminy. Wszczęli blisko 170 spraw związanych z posiadaniem i handlem. Przestępstw było 227.

- Część podejrzanych wpadła podczas rutynowych kontroli funkcjonariuszy - mówi Piotr Wilkowski, komendant policji w Ostrowie.

Funkcjonariusze, na podstawie ustawy o policji, mają uprawnienia, by podczas legitymowania czy kontroli kierowcy, przeprowadzić kontrolę osobistą, czy sprawdzić bagaż. Mogą też sprawdzić samochód. I takich sytuacji było sporo w ubiegłym roku.  Narkotyki znajdowane były właśnie w samochodach, w mieszkaniach, w lokalach. Niemniej część sprawców została zatrzymana w wyniku, bardziej wyrafinowanych metod pracy policji, w wyniku działań długofalowych. Wtedy najczęściej w grę wchodzi większa ilość narkotyków i większa liczba zatrzymanych.

W ubiegłym roku policja zabezpieczyła ponad 2 kg narkotyków - mówi szef KPP w Ostrowie Piotr Wilkowski

Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia. Gdy w grę wchodzą znaczne ilości - zagrożenie wynosi od roku do 10 lat.

Policjanci z Torunia eskortowali rodzącą kobietę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE