policja

i

Autor: KWP w Poznaniu/fb

Jest praca w POLICJI! W województwie jest blisko pół tysiąca wakatów [POSŁUCHAJ]

2021-03-10 13:41

Trzy wakaty w Ostrowie, cztery w Kaliszu. Żadnego w Ostrzeszowie. Gorzej sytuacja przedstawia się w komendach policji w skali całej Wielkopolski - tu wakatów jest blisko pół tysiąca. A to i tak mniej o 100 niż było rok temu. Na terenie województwa służbę pełni ponad 8 tysięcy funkcjonariuszy. Około 1/4 to panie. Mundur założyć może każdy, ale trzeba przejść testy a potem szkolenia.

Policja cały czas szuka chętnych do pracy. I przyjmuje.

W ostatnim czasie mundur po raz pierwszy założyło 83 kandydatów. - Zanim jednak trafią do służby- muszą przejść przeszkolenie - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wszyscy przyjmowani kandydaci są kierowani do szkół policyjnych, gdzie odbywają szkolenia podstawowe, po których trafiają na tzw. adaptację zawodową. Potem - po kilku miesiącach - trafiają już do jednostek docelowych.

W ostatnich latach sporo było przyjęć do policji. Kadra nam się na pewno odmłodziła, przynajmniej jeśli chodzi o staż. Bo nie zawsze kandydaci to osoby tuż po szkole.

W Wielkopolsce jest blisko pół tysiąca wakatów w policji - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik KWP w Poznaniu

Pracę utrudnia, jak zresztą wszystkim, od roku -  koronawirus. Obecnie - z jego powodu na zwolnieniach lekarskich jest- w skali Wielkopolski - blisko 50 policjantów.

Jeśli ktoś ma ochotę na pracę w policji- dokumenty może składać w komendach powiatowych i Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim jest 306 etatów i trzy wakaty. W Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie 105 etatów i żadnego wakatu. W Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu - etaty są 392, wakaty cztery.

Wiosna w krakowskim ogrodzie zoologicznym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE