kosmos

i

Autor: SP nr 5 Ostrów

Pocztówki z Ostrowa w KOSMOSIE!

2021-10-12 10:31

Wróciły z kosmosu. DOSŁOWNIE. Wkrótce będą w Ostrowie Wielkopolskim. Pocztówki wykonane ​przez uczniów Szkoły Podstawowej numer 5. Uczniowie - wraz ze starszymi kolegami z IV Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w amerykańskim projekcie promującym kosmos jako miejsce - w przyszłości - do życia dla ludzi.

Prócz zajęć edukacyjnych, były też plastycznie. A 17 pocztówek poleciało w kosmos rakietą New Shepard.

Mówi dyrektorka ostrowskiej "5" Dorota Cieśla.

Nasi uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach o kosmosie, o jego możliwościach, o ewentualnym zamieszkaniu ludzi właśnie w kosmosie. A potem narysowali to, jak oni to życie w innej przestrzeni widzą. Prace były bardzo ciekawe i bardzo zróżnicowane. 17 pocztówek wysłaliśmy do Stanów Zjednoczonych i właśnie te pocztówki 20 lipca wyleciały w kosmos na pokładzie rakiety New Shepard firmy Blue Origin.  Zostały umieszczone w kapsule pasażerskiej i wyniesione w przestrzeń kosmiczną. I już wróciły na ziemię. Teraz zostaną na nie naniesione specjalne pieczątki potwierdzające lot w kosmos i wrócą do nas. Już nie możemy się doczekać.

kosmos

i

Autor: SP nr 5 Ostrów
Pocztówki poleciały w KOSMOS. Dosłownie - mówi Dorota Cieśla, dyrektorka SP nr 5 w Ostrowie

Jak wyniki z danych fundacji Club for the Future ostrowskie szkoły "5"  i IV LO - są pierwszymi w Polsce, które wzięły udział w tym amerykańskim projekcie.