Pocztówki z Ostrowa były KOSMOSIE! Właśnie wróciły do autorów

2022-02-23 8:18

BYŁY W KOSMOSIE. I właśnie wróciły do Ostrowa Wielkopolskiego. Pocztówki wykonane ​przez uczniów Szkoły Podstawowej numer 5. 20 kartek trafiło do USA i poleciało - DOSŁOWNIE - w kosmos rakietą New Shepard. A teraz wszystkie wróciły do ich autorów.

To nie są zwykłe pocztówki. To są pocztówki, które właśnie wróciły z KOSMOSU. Dosłownie.

20 - wykonanych przez uczniów szkoły podstawowej numer 5 w Ostrowie - pocztówek w ubiegłym roku - rakietą NEW SHEPARD - wyleciało w przestrzeń kosmiczną i wróciło na ziemię.

A teraz ze Stanów Zjednoczonych karki wróciły do ich autorów. Na dowód pobytu w kosmosie- mają specjalne pieczątki.

To niezwykłe uczucie. JEST SUPER! - mówi Maja, autorka jednej z prac, które były w kosmosie. - Na mojej kartce jest ludzik LEGO i kosmos. I teraz ta kartka ma specjalną pieczątkę, która jest dowodem na to, że była w kosmosie. Bardzo się cieszę. - Ja jestem dumny - dodaje Alan - to niesamowite, że z małego Ostrowa można polecieć w kosmos. Przynajmniej nasze karki poleciały. Moją kartkę włożę w ramkę i powieszę nad biurkiem. Tak by zawsze pamiętać.

Kartki wróciły z KOSMOSU do Ostrowa. Jesteśmy dumni - mówią ich młodzi autorzy

Szkoła Podstawowa numer 5 i IV LO w Ostrowie - to jedyne szkoły w Polsce, które wzięły udział w amerykańskim projekcie promującym życie poza Ziemią.

Były zajęcia edukacyjne i plastyczne, a w nagrodę w kosmos poleciały przygotowane przez uczniów pocztówki.

W szkole jest wystawa prac, które w kosmosie były. Uczniowie swoje karki z powrotem dostaną podczas specjalnej uroczystości.

Sonda
Czy oglądasz jeszcze bajki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE