po swietach

i

Autor: policja ostrów

Po świętach, ale przed Sylwestrem

2021-12-27 19:07

11 wypadków i ponad 200 kolizji. Tak wyglądały święta na drogach całego naszego województwa. Policja podała pierwsze statystyki.

W wyniku wypadków zginęła jedna osoba, a 11 zostało rannych. Warunki do jazdy wciąż nie są dobre. Bo w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Dlatego policja apeluje o mądrość za kółkiem.

Warunki pogodowe, minusowe temperatury, opady śniegu, mgła nie ułatwiały poruszania się po drogach. Przed nami Sylwester,  czyli czas kiedy znowu będziemy jeździć w różne części kraju.  Warto wcześniej sprawdzić stan techniczny pojazdu. Zachowajmy na drodze rozwagę i czujność, zdejmijmy nogę z gazu - mówi Łukasz Kędziora, z komendy wojewódzkiej policji w Poznaniu.

Natomiast bez poważniejszych zdarzeń i wypadków było w powiecie ostrowskim. To były w miarę spokojne święta w Ostrowie, ale nie zabrakło jednak piratów drogowych, pijanych kierowców i interwencji.

po swietach

i

Autor: policja ostrów

Święta Bożego Narodzenia w powiecie ostrowskim minęły dość bezpiecznie. Nie doszło do poważniejszego zdarzenia drogowego. Policjanci zanotowali 7 kolizji i zatrzymali jedną nietrzeźwą kierującą. Natomiast był to bardzo pracowity czas dla policjantów pionu prewencji – w ciągu świątecznych dni patrole podjęły kilkadziesiąt interwencji - Małgorzata Michaś, rzeczniczka komendy policji w Ostrowie.

Podczas świąt w województwie  funkcjonariusze zatrzymali 38 pijanych kierowców.