coronawirus

i

Autor: BŹ

Plac Rowińskiego w Ostrowie wciąż w remoncie! Wiemy kiedy koniec! [POSŁUCHAJ]

2021-01-20 14:07

To ważna informacja dla kierowców i dla pieszych! Do końca lutego powinien zakończyć się remont placu Rowińskiego w Ostrowie. Prace w centrum miasta trwają od wakacji ubiegło roku, a - przede wszystkim - kierowcy mają już pomału dość związanych z nimi utrudnień i zmian w organizacji ruchu.

W marcu wszystko powinno być już gotowe.

Ale pewne zmiany pozostaną - bo Plac Rowińskiego będzie już nie tylko ulicą ale i skwerkiem. Będzie więcej miejsca dla pieszych, ale mniej miejsc parkingowych.

Mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa.

Naszym zdaniem, przede wszystkim poprawi się bezpieczeństwo w tej części miasta. Ruch kołowy zostanie spowolniony przez nowy układ drogi. Ale przede wszystkim zmieni się przeznaczenie tego miejsca, będzie ono nie tylko ulicą i chodnikiem, ale skwerkiem, gdzie będzie można usiąść i odpocząć. Już pojawiły się nowe nasadzenia miejskiej zieleni, jest nowa mała architektura. Zamontowaliśmy monitoring. A także nowe, ledowe oświetlenie.

Sporo zmieni się także na pobliskiej ulicy Wiosny Ludów. Tam już pojawiły się gazony z zielenią. Kosztem miejsc parkingowych. Ale to celowy zabieg.

W lutym remont powinien się zakończyć - mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa

Remont Placu Rowińskiego wydłużony został m.in. z powodu odnalezionych - jesienią ubiegłego roku - na placu budowy ludzkich kości. Te zostały już zabrane i zabezpieczone. Badają je archeolodzy. Po ich ustaleniach, zostaną pochowane na jednym z ostrowskich cmentarzy.

Plac modernizowany jest w ramach rewitalizacji śródmieścia Ostrowa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy.

Urokliwe miejsca Nadleśnictwa Karczma Borowa: Góra św. Jadwigi i wieża obserwacyjna