Stal ograła Trefla

i

Autor: Kuba Olejnik

Pewna wygrana „Stalówki”

2021-01-09 19:58

Arged BM Slam Stal Ostrów z kolejnym zwycięstwem! Tym razem żółto-niebiescy pewnie pokonali w Arenie Ostrów zespół Trefla Sopot. Mecz zakończył się wynikiem 95 do 73 dla gospodarzy sobotniej rywalizacji. Dla „Stalówki” to szósta wygrana z rzędu, w tym piąta pod wodzą trenera Igora Milicicia.

Arged BM Slam Stal ani przez moment w meczu z Treflem Sopot nie oddała inicjatywy. Od początku gospodarze narzucili swoje zasady i szybko odskoczyli rywalom na kilkanaście punktów. Pierwszą kwartę zespół z Ostrowa wygrał zdecydowanie – 30 do 13. Druga partia meczu także należała do podopiecznych Igora Milicicia, którzy na przerwę schodzili przy prowadzeniu 52 do 27.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale Ostrowianie cały czas mieli mecz pod kontrolą. Dobrze funkcjonował niemal cały zespół. Na pozycji rozgrywającego dawał radę Armani Moore, skuteczny pod koszem był Josip Sobin – 18 punktów. Jedno „oczko” mniej zdobył Chris Smith. Dwucyfrową liczbę punktów dla Stali zaliczyli także Jakub Garbacz – 15, Taurean Green – 14 oraz wspomniany już Armani Moore – 11 punktów.

Wygrana nad Treflem była 14 triumfem „Stalówki” w tym sezonie. Zespół z Ostrowa do tej pory przegrał 7 pojedynków. Kolejny mecz drużynę czeka 14. stycznia. Rywalem Stali w wyjazdowym meczu będzie WKS Śląsk Wrocław.

Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Co sam mówi o swoich sukcesach i biznesie?