kierowca

i

Autor: pixabay

Pędzili i stracili prawka na 3 miesiące!

2021-10-13 7:14

Za nic mają przepisy i są prawdziwym zagrożeniem dla siebie i innych. Przez najbliższe miesiące nie usiądą za kółkiem. Siedmiu piratów drogowych zatrzymała w ostatnich dniach ostrowska policja. Rekordzista miał w terenie zabudowanym 131 kilometrów na godzinę - na liczniku. Prawo jazdy ma od niedawna, bo dopiero ma 19 lat. Pędził BMW.

Inni nie byli - niestety - gorsi. Zamiast pięćdziesiątką pędzili z prędkością ponad 110 i 120 kilometrów.

129 km/h, miał na liczniku seata leona 28 - latek z powiatu kaliskiego. Natomiast 63  -latek z Ostrowa Wielkopolskiego pędził mercedesem 124 km/h.

Policjanci odebrali też prawo jazdy 45-letniemu mężczyźnie z Gniezna, który w obszarze zabudowanym osobowym audi jechał z prędkością 121 km/h, i 53 - latkowi z powiatu ostrowskiego. Kierowca jechał z prędkością 112 km/h.

Do kontroli drogowej została zatrzymana też 38 - latka z powiatu ostrzeszowskiego. Kobieta w terenie zabudowanym, samochodem marki Chevrolet Cruze jechała z prędkością 106km/h. Tyle samo miał na liczniku swojego BMW 25 - latek z powiatu ostrowskiego,

Informuje rzeczniczka KPP w Ostrowie Małgorzata Michaś.

Cała siódemka, prócz utraty na 3 miesiące praw do kierowania, otrzymała wysokie mandaty i po 10 puntów karnych.

Policja apeluje o rozsądek za kierownicą. I przestrzeganie przepisów. Tym bardziej, że jesienne warunki na drogach nie zawsze są dobre i o dramat nie jest trudno.

Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie