ostrowksie szkoły

i

Autor: um ostrów

Ostrowskie szkoły i przedszkola otwarte dla uchodźców

2022-03-31 11:42

150 dzieci w szkołach podstawowych – tyle dzieci uchodźców z Ukrainy korzysta już z ostrowskiej edukacji. Uczestniczą w zajęciach klas swoich roczników, a oprócz tego mają dodatkowe lekcje języka polskiego.

Największą barierą jest wciąż język, ale we wszystkich szkołach zostały przygotowane zajęcia dodatkowe – według planu lekcji i jeszcze popołudniowe. Dzieci mogą się na bieżąco przygotowywać do dalszej nauki. Cieszy nas przykład chłopca, który po tygodniu pobytu w Ostrowie tłumaczył już mamie z polskiego na ukraiński - mówi wiceprezydent miasta Sebastian Górski. 

Natomiast w ostrowskich przedszkolach jest obecnie 55 maluchów. Zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem do każdego oddziału może trafić 3 dzieci więcej.

ostrowskie szkoły

i

Autor: um ostrów

Jeśli dzieci będzie przybywać, to mamy nowe rozwiązania w opracowaniu- dodaje wiceprezydent Górski. Pierwszym będzie taki zespół przygotowawczy dedykowany głównie dzieciom, które przebywają w domu polsko-ukraińskim. Będzie mieścić się w filii przedszkola nr 16, które mieści się nadal w tym samym budynku. Tam jest miejsce i przestrzeń i pani dyrektor organizuje tam oddziały 18-osobowe dla dzieci. 

Dom Polsko - Ukraiński mieści się w dawnej szkole podstawowej przy Królowej Jadwigi. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE