sesja

i

Autor: az

FINANSE

Ostrów zadłużony, ale bierze kolejne obligacje

2023-11-10 8:45

Rośnie zadłużenie Ostrowa. Po kolejnych transzach obligacji i zaciąganych pożyczkach na koniec roku wynosić będzie 155 milionów złotych.

Ponad 155 milionów złotych – tyle na koniec roku wynosić będzie zadłużenie Ostrowa - mówi radny Jakub Paduch. - Ale to nie wszystko, bo kolejne 110 milionów to zadłużenie samych spółek miejskich. Miasto tymczasem chce zaciągnąć kolejne zobowiązanie – 14 milionów w formie obligacji. Do tego dochodzą koszty obsługi długu, na które w tym roku wydamy 13 milionów złotych. To kwota absolutnie rekordowa, która mogłaby być być przeznaczone na inne, bardziej potrzebne zadania. 

Na ostatniej sesji rada wyraziła zgodę na wydanie kolejnych obligacji – na kwotę 14 milionów złotych. Mają być przeznaczone na bieżące uzupełnienie deficytu finansowego w budżecie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE