autobus

i

Autor: BŹ

miasto

Ostrów. Wakacje bez biletów. Ale czy dla wszystkich?

2024-06-25 7:15

Przejazdy bez biletu miejskimi autobusami - dla dzieci i młodzieży z Ostrowa. Na terenie miasta. Jak co roku - Miejski Zakład Komunikacji wprowadził darmowe wakacyjne przejazdy. Dotyczą dzieci i młodzieży od 5 roku życia do ukończenia szkoły podstawowej.

Bezpłatnie miejskimi autobusami po Ostrowie. Przez wakacje. I tylko dla dzieci i młodzieży z miasta.

Jak co roku MZK wprowadza wakacyjne darmowe przejazdy.

Mówi Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie.

Jak co roku, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, dzieci od 5. roku życia do ukończenia szkoły podstawowej mają prawo bezpłatnie korzystać z przejazdów autobusami MZK w granicach miasta. Obserwujemy bardzo dużą liczbę tych przejazdów, szczególnie na trasach: na Piaski, do galerii czy na basen. Dzięki temu dzieci mają łatwiejszy dostęp do różnych wakacyjnych propozycji.

Co ważne - by - w razie kontroli - nie dostać mandatu - młody człowiek MUSI mieć przy sobie - ważną legitymację szkolną czy inny dokument potwierdzający tożsamość. Darmowe przejazdy dotyczą dzieci od 5. roku życia do ukończenia szkoły podstawowej. Dzieci młodsze - do 4. roku życia mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów przez cały rok.​

Bezpłatne przejazdy obowiązywać będą całe wakacje.Dzieciaki nie płacą, ale płacą ostrowscy podatnicy, bo kwotę którą MZK zarobiłby na biletach - oddaje mu miasto - z budżetu.

mzk

i

Autor: mzk ostrów

Jak dobrze znasz zasady feng shui? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Jakie są podstawowe cele stosowania feng shui w aranżacji wnętrz?
Quiz: Jak dobrze znasz zasady feng shui?