utrudnienia

i

Autor: UM Ostrów

remonty drogowe

Ostrów. Utrudnienia na Krotoszyńskiej. Ale to nie wszystko

2023-08-08 10:36

Uwaga kierowcy! Kolejna ulica w Ostrowie z utrudnionym przejazdem. Ruszają prace wodociągowe na ulicy Krotoszyńskiej. Do końca września ruch będzie tam ograniczony. Ale to nie jedyne miejsce w mieście, gdzie kierowcy muszą bardziej niż zwykle uważać.

Chodzi o odcinek Krotoszyńskiej - od skrzyżowania z ulicą Głowackiego – w kierunku Krotoszyna – do numeru 137.

Budowana będzie sieć kanalizacyjna. Dlatego wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. I taki obowiązywać ma do końca września.

Utrudnienia wystąpią w związku z inwestycją spółki WODKAN Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. - budową sieci kanalizacji sanitarnej. Na odcinku ulicy Krotoszyńskiej (od ulicy Głowackiego do wysokości posesji ulicy Krotoszyńska 137) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Ze względu na zajęcie do 50% szerokości jezdni nastąpi zmiana organizacji ruchu drogowego na ruch wahadłowy – informują władze Ostrowa.

To kolejna ulica z utrudnieniami na terenie miasta. Obecnie – kłopoty są na Wrocławskiej, na skrzyżowaniu z Brzozową i Sadową. Sama Wrocławska jest przejezdna TRZEBA TAM JEDNAK ZWOLNIĆ I BARDZO UWAŻAĆ, ale nie ma zjazdu/wjazdu w Brzozową i Sadową. Tutaj prace powinny skończyć się - w wersji optymistycznej – jesienią.

Natomiast lada dzień ruszą prace na rondzie bankowym w centrum Ostrowa. To zostanie całkowicie przebudowane na rondo turbinowe. Drogowcy nie chcą zamykać całkowicie przejazdu tym rondem, ale prace oznaczać będą na pewno spore utrudnienia. Na bieżąco mają pojawiać się komunikaty - co i jak.

Kończy się natomiast budowa nowego ronda na Limanowskiego, na wysokości Osadniczej i Grunwaldzkiej. Tutaj jeszcze są zwężenia.

W każdym razie – czujność i ostrożność OBOWIĄZKOWE!

Czy znasz taryfikator mandatów karnych za najczęstrze przewinienia drogowe?

Pytanie 1 z 10
Ile wynosi mandat i jaka jest liczba punktów karnych za przekroczenie dopuszczalnej prędkości: o 26–30 km/h