pup

i

Autor: powiat ostrowski

Projekt

Ostrów: Urząd Pracy pierwszy w Wielkopolsce

2023-09-12 12:28

To jedno z pierwszych takich miejsc w Wielkopolsce. W ostrowskim urzędzie pracy powstał punkt wsparcia młodzieży. Przeznaczony dla osób do 30 roku życia, które z różnych przyczyn nie radzą sobie na rynku pracy. To projekt pilotażowy i ma do dyspozycji nowe narzędzia, których nie było do tej pory.

Do tej pory nie mieliśmy środków na psychologa, być może poradę z uwagi na stan zdrowia, rehabilitacji czy choćby konieczność zakupu okularów. Jakie są te bariery będziemy określać po spotkaniu z taką osobą, bardzo indywidualnie - mówi Hanna Kornacka Pawlak, dyrektor Urzędu Pracy. Młodym ludziom na starcie brakuje często konkretnych, twardych kwalifikacji stąd w projekcie pieniądze na szkolenia, uzupełnianie wykształcenia. Barier będzie tyle ile przyjdzie osób. Musimy podejść dla każdej z nich bardzo indywidualnie, nie sztywno jak jest przewidziane w przepisach.

pup

i

Autor: powiat ostrowski

Projekt potrwa do końca przyszłego roku. Urząd na to zadanie pozyskał pieniądze ministerialne – prawie 2,5 miliona złotych.

pup

i

Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE