beata klimek

i

Autor: BŹ

samorząd

Ostrów. Radni nie ufają prezydent?

2024-06-21 6:17

To czysto polityczna gra przeciwników - ​Beata Klimek prezydent Ostrowa komentuje BRAK absolutorium i brak wotum zaufania. Na wczorajszej sesji radni pokazali jej - może nie czerwoną ale żółtą kartkę. To druga sytuacja w jej prezydenckiej karierze - wcześniej nie dostała absolutorium za rok 2017.

Głosowanie podczas czwartkowej sesji zdecydowanie nie ułożyło się po myśli rządzącej trzecią kadencję prezydent Ostrowa Beaty Klimek.

Najpierw radni nie dali prezydent wotum zaufania. ZA było 10, a 12 wstrzymało się od głosu. Co w praktyce oznacza, że wotum nie ma.

Potem - gdy doszło do głosowania nad absolutorium - to ZA było także 10, ale 11 się wstrzymało, a jeden radny w ogóle nie wziął udziału w głosowaniu. By absolutorium było udzielone Beata Klimek potrzebowała 12 głosów ZA. Nie dostała ich.

Absolutnie się tego spodziewałam - mówiła w przerwie sesji na specjalnie zwołanym briefingu prezydent Beata Klimek. -  Jesteśmy tuż po wyborach, które zostały przez Platformę Obywatelską przegrane i ten kurz bitewny, pył kampanijny jeszcze nie opadł. Dlatego brak poparcia ze strony radny Platformy Obywatelskiej mnie nie dziwi. Najważniejsze poparcie dostałam od wyborców, którzy wybrali mnie na prezydent Ostrowa. I za to dziękuję.

Lista zarzutów ze strony opozycji krótka nie jest.

Miasto jest zadłużone, ma liczne nierozwiązane problemy - jak choćby smród z wysypiska - tu nie wystarczy, że wszystko zgadza się w słupkach i na papierze - powiedziała nam radna opozycji Sylwia Nowicka.

 

Oczywiście, że w słupkach wszystko się zgadza. Bo przecież żaden skarbnik miejski by się nie zgodził na to, by było inaczej - mówi radna. - Ale na słupkach miasto się nie kończy. My nie mówimy, że nic się w mieście nie dzieje. Ale powinno dziać się o wiele więcej! Wbrew temu co mówi prezydent - brak jest inwestycji. Mieszkańcy narzekają na to, że nie ma dróg osiedlowych, że jeżdżą po drogach zniszczony. Martwi ich także, jak również mnie, jakość tej pracy. Mam nieodparte wrażenie, że nie dbamy o to co zrobiliśmy. No nie spina się wiele rzeczy.

Brak absolutorium to tylko rysa na wizerunku i gorsze samopoczucie włodarza miasta. Nie ma to skutków w rządzeniu. Chociaż - gdyby absolutorium i wotum zaufania nie było także w przyszłym roku - czyli dwie pod rząd takie sytuacje - to rada może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania gospodarza miasta.

QUIZ. Którym bohaterem z kultowych polskich komedii jesteś?

Pytanie 1 z 7
Jaka jest Twoja ulubiona forma spędzania czasu wolnego?