zębców

i

Autor: um ostrów

Ostrów: plan dla Zębcowa

2022-06-17 9:03

Będzie plan zagospodarowania przestrzennego dla Zębcowa. Jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Ostrowa od lat boryka się z problemami zabudowy. A kolejne inwestycje, gdzie wielopiętrowe bloki powstają przy domkach jednorodzinnych budzą protesty mieszkańców.

Na Zębcowie mamy do czynienia z chaosem jeśli chodzi o planowanie przestrzenne. Widać to zwłaszcza w rejonie ulicy Zębcowskiej, gdzie zabudowa jest mieszana – po jednej stronie jednorodzinna, po drugiej stronie szeregową, która nie budzi takich emocji, ale tez obok wielolokalową. I rzeczywiście ze strony mieszkańców było sporo protestów- mówi Mikołaj Kostka, wiceprezydent miasta. 

Czym większa tkanka miejska objęta planem, tym zorganizowanie takiego planu, jego uchwalenie wejście w życie jest dłuższe. Tego chcieliśmy uniknąć, żeby ograniczyć postępującą zabudowę wielorodzinną, która koliduje z jednorodzinną. Dlatego plan dość wąski, dla wycinka miasta, aby go sprawnie przeprowadzić i zablokować te inwestycje, które nie powinny powstawać- dodaje wiceprezydent

Miasto przygotowuje również nowe studium, które będzie podstawą nowych planów zagospodarowania dla poszczególnych dzielnic.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE