klasztorna

i

Autor: az

Kłopoty budowlane

Ostrów. Osunięty strop w miejskim bloku. Jest komunikat miasta

2023-06-04 13:20

25 osób ewakuowano z bloku przy ulicy Klasztornej w Ostrowie po tym, jak w jednym z mieszkań osunął się strop. Na miejscu pracują służby. Jest nadzór budowlany. A także władze miasta, bo to blok należący do miejskiej spółki MZGM. Miasto wydało właśnie oświadczenie.

Trwają oględziny i dokładna kontrola wszystkich mieszkań i piwnic. Dopiero po niej nadzór budowlany zdecyduje o powrocie lokatorów do mieszkań.

Tymczasem miasto, któremu blok - w ramach Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - podlega, wydało komunikat.

W całości publikujemy go poniżej:

Komunikat

W jednym z mieszkań przy ulicy Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim obniżyła się posadzka nad częścią niepodpiwniczoną. W związku z tym, oparta na niej ścianka działowa, nie mająca żadnych właściwości konstrukcyjnych, rozwarstwiła się i oderwała od stropu.

Do zdarzenia doszło w lokalu na parterze. Mieszkają w nim dwie osoby. Natychmiast zaproponowano właścicielom mieszkania pobyt w hotelu. Odmówili i w tej chwili przebywają pod opieką swojej rodziny. Sztab kryzysowy jest w stałym kontakcie z lokatorami.

Natychmiast na miejscu pojawił się sztab kryzysowy, którym zarządza sekretarz miasta Andrzej Baraniak. Ewakuowano 25 osób.

Budynek oddano do użytku w lipcu ubiegłego roku. Jest objęty gwarancją. Na miejscu jest wykonawca, który jeszcze dziś deklaruje rozpoczęcie prac remontowych.

Konstrukcja budynku jest nienaruszona. Nie ma żadnego zagrożenia budowlanego. Trwają oględziny 16 mieszkań i piwnic. Dopiero po nich, Inspektor Nadzoru Budowlanego podejmie decyzje czy lokatorzy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

QUIZ PRL. To był największych obciach w PRL-u! Pamiętasz te czasy?

Pytanie 1 z 10
Z pudli zrobionych na szydełku z białego celofanu, w których trzymano butelki wódki, przed nalewaniem zdejmowano: