mieszkania

i

Autor: UM Ostrów

inwestycje miejskie

Ostrów. Mieszkania w miejscu dawnego przedszkola?

2023-08-11 11:40

Mieszkania w miejscu dawnego przedszkola „Calineczka”. Ostrów w budynku przy Wolności chce zrobić mieszkania chronione dla osób starszych. Aby obietnicę spełnić – miast musi pozyskać środku zewnętrzne na adaptację budynku. Wstępną promesę już ma.

Plan jest taki, by były to kawalerki o powierzchni 35 m2. Na parterze ma być ich 8, na piętrze 10 a na poddaszu znowu osiem. Do budynku mają prowadzić dwa wejścia. W projekcie, który miasto już zrobiło – są także lokale użytkowe.

Budynek przejdzie gruntowny remont. Wymienione zostaną wszystkie instalacje, okna, drzwi. Powstaną nowe ścianki działowe. Pojawi się winda. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Bo całość dedykowana jest osobom starszym.

Przygotowujemy projekt rewitalizacji byłego budynku po przedszkolu Calineczka. Obiekt jest bardzo piękny, bogaty historycznie, zlokalizowany w pięknym miejscu, bo w ścisłym centrum naszego miasta. Od pięciu lat stoi pusty, dlatego warto go wykorzystać, stąd pomysł na powstanie w nim mieszkań chronionych Chcemy na tę inwestycję pozyskać pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego - podkreśla Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Każde mieszkanie będzie miało pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką i miejscem do spania i dodatkowo piwnice. Zaprojektowane są też lokale usługowe. Przydziałem mieszkań zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - mówi Paweł Wożniak, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim.

mieszkania

i

Autor: UM Ostrów

Miasto otrzymało już wstępną promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na bezzwrotne dofinansowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku powinna ruszyć inwestycja. Na razie nie ma informacji ile dokładnie kosztować ma całość.

Trudny quiz z wiedzy ogólnej. Biorą w nim udział najlepsi z najlepszych!

Pytanie 1 z 10
Wskaż poprawne rozwiązanie układu równań: 3x + 2y = 8, 4x - y = 7