arena ostrów

i

Autor: fot. organizatorzy

Ostrów: miasto oficjalnie otwiera Arenę, zaprasza na koncerty oraz mecz

2021-08-17 14:00

Działa już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz będzie oficjalnie otwarta. Ostrów Wielkopolski zaprasza na Wielkie Otwarcie Areny Ostrów. Będzie muzycznie i sportowo – od 10 do 12 września.

Pierwszy dzień to pokaz laserowy, pirotechnika, występy taneczne i muzyczne show duetu Mavi & Aretha – skrzypaczki i saksofonistki.

– Tego dnia będziemy chcieli pokazać wszystkie możliwości Areny Ostrów i nareszcie, razem móc się cieszyć z tego, że mamy taki obiekt w mieście

– informuje Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, zapraszając na pokaz wszystkich mieszkańców miasta.

11 września w Arenie Ostrów wystąpi Kuba Badach. Wokalistę usłyszymy w pełnym składzie jego zespołu z Orkiestrą Kameralną l'Autunno. Ten koncert będzie poświęcony Andrzejowi Zausze, w wyjątkowym roku 30. rocznicy jego śmierci.

- Zależało nam na tym, by był to koncert, który połączy pokolenia, a więc z jednej strony nieodżałowany Andrzej Zaucha, z drugiej Kuba Badach, do którego wzdychają dziewczęta i kobiety w całej Polsce

– mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Bilety na koncert Kuby Badacha można kupić w internecie oraz, od 23 sierpnia, w punkcie sprzedaży w Arenie Ostrów.

Świętowanie otwarcia obiektu zwieńczy mecz koszykówki. W niedzielę, 12 września, BM Stal Ostrów Wielkopolski zagra z WKS Śląskiem Wrocław.

 – Będziemy rozpoczynać nowy sezon jako Mistrz Polski. W inauguracyjnym meczu zagramy z odwiecznym rywalem WKS Śląskiem Wrocław, aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski. To będzie idealny moment, by w pięknej i szczęśliwej dla nas Areny otworzyć nowy sezon

– mówi Bartosz Karasiński, prezes klubu Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski.

Organizatorem Wielkiego Otwarcia Areny Ostrów jest Ostrowskie Centrum Kultury z Urzędem Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego i spółką Ostrowskie Inwestycje Sportowe.

Źródło: Ostrów: miasto oficjalnie otwiera Arenę, zaprasza na koncerty oraz mecz