szpital

i

Autor: BŹ

legionella

Ostrów. Małżeństwo z legionellą wypisane do domu

2023-08-30 10:14

Ich stan jest na tyle dobry, że nie muszą być już w szpitalu. Małżeństwo z legionellą, które leczone było w Ostrowie wypisane do domu. Obecnie nie ma nowych zakażeń, ale szpital monitoruje sytuację.

Para w wieku 54 i 53 lat trafiła na oddział zakaźny szpitala w Ostrowie w ubiegłym tygodniu. Zarówno kobieta jak i mężczyzna mieli wysoką gorączkę, utraty świadomości i objawy zapalenia płuc. Diagnoza potwierdziła legionellę. Pacjenci dostali m.in. antybiotyki przeciw tej bakterii.

Na początki ich stan był poważny, ale antybiotykoterapia zadziałała i dziś mogą już ze szpitala wyjść. Dalsze leczenie będą kontynuować w domu.

Jak powiedział nam rzecznik szpitala w Ostrowie – Adam Stangretnie ma nowych przypadków zakażeń, jeśli chodzi o ostrowski szpital, ale czujność jest wzmożona. Nie należy panikować, ale ostrożność jak najbardziej się przyda.

Sanepid natomiast cały czas wyjaśnia, gdzie legionellą zaraziło się małżeństwo.

Legionella nie jest niczym nowym. Każdego roku w całej Polsce są przypadki zachorowań spowodowanych tą bakterią. Są też ofiary śmiertelne.

Ostatnie tygodnie to jednak – szczególnie na Podkarpaciu – znacznie więcej niż zwykle przypadków. Stąd sztaby kryzysowe i dokładne przyglądanie się sytuacji.

W której polskiej miejscowości o nietypowej nazwie powinieneś mieszkać?

Pytanie 1 z 6
Czy w miejscowości, w której mieszkasz żyje Ci się dobrze?