adam spychała

i

Autor: fb Adam Spychała

pasja i sport

Ostrów. Koniec sezonu dla Adama Spychały. Ale już są plany na nowy! [POSŁUCHAJ]

2023-10-27 16:50

Rekord świata wciąż do pobicia. I taki cel na przyszłoroczny sezon wyznaczył sobie Adam Spychała, ostrowski strażak, który od kilku lat świetnie radzi sobie i zdobywa medale na zawodach i mistrzostwach typu FireFighter. W ubiegłym roku, jako pierwszy Polak, został mistrzem świata. W tym roku kontuzja pokrzyżowała mu plany i nie wszystkie plany medalowe udało mu się zrealizować.

Tytułu mistrza świata nie udało mu się obronić, ale kilka medali wywalczył.

Adam Spychała, ostrowski strażak kończy sezon m.in ze zdobytym drużynowo złotem Mistrzostw Świata Firefighter Combat Challenge w Stanach Zjednoczonych. Ostatnie zawody w tym roku odbyły się w październiku na Florydzie.

Mistrzem Świata został jego polski kolega z komendy CHEŁMIE - RAFAŁ BEREZA.

To nie był łatwy sezon dla ostrowskiego strażaka, bo kontuzja wykluczyła go na kilka tygodni i z treningów, i z zawodów.

Ten sezon to była dla mnie cenna lekcja - mówi Adam Spychała. - Kontuzja, tuż przed pierwszymi zawodami, wykluczyła mnie ze sportu na kilka tygodni. To dopiero było wyzwanie. Ale na mistrzostwa do Stanów, a wcześniej do Kanady udało mi się wyjechać. W Kanadzie zdobyłem srebro. Złoty był Rafał. Srebro cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy wygrana. Nie udało się obronić tytułu w Stanach, choć, jadąc tam uważałem, że mogę to zrobić. No ale czegoś zabrakło. A dla mnie to był kubeł zimnej wody. Czasami widocznie tak musi być.

Plan na rok przyszły jest jeden - zdobyć tytuł mistrza świata, a przy okazji pobić rekord świata toru, który w ramach zawodów pokonują strażacy.

- Wszystko jest na wyciągnięcie ręki. A dziś jestem o ostatnie doświadczenia silniejszy! I jestem gotowy by nowe wyzwania podejmować - mówi ostrowski strażak.

TRZYMAMY KCIUKI!

Miniony sezon to była dla mnie cenna lekcja - mówi Adam Spychała

Jakie imię do ciebie pasuje? Odpowiedz na pytania, a się przekonasz!

Pytanie 1 z 8
Jakie uczucia towarzyszą ci na myśl o tym, że mógłbyś rządzić światem?