rondo

i

Autor: UM Ostrów

remonty drogowe

Ostrów. Kłopoty na Wrocławskiej. Na dobre rusza budowa nowego ronda

2023-07-05 11:37

Stało się. Zaczynają się utrudnienia dla kierowców związane z budową nowego ronda w Ostrowie. Powstaje na skrzyżowaniu Brzozowej, Sadowej i Wrocławskiej. Od dziś – w tym miejscu - nie ma wjazdu we Wrocławską od strony pozostały ulic.

O tym remoncie mówiło się od wielu miesięcy i po drugim przetargu prace w końcu ruszają na dobre. A to oznacza spore utrudnienia dla kierowców.

Od dziś na tym skrzyżowaniu – Wrocławska/Brzozowa/Sadowa – można jechać tylko samą Wrocławską. Wjazd z Brzozowej i Sadowej, czy też wjazd na te ulice z poziomu Wrocławskiej został zamknięty.

Główne prace nawierzchniowe związane z jezdnią nowego ronda mają potrwać do – mniej więcej – września. I do tego czasu obowiązywać będą te zmiany. Później jednak wprowadzane będą kolejne, wynikające z kolejnego etapu prac. Mogą pojawić się momenty, kiedy całe skrzyżowanie będzie zamknięte – ale takie przestoje będą chwilowe, natomiast na dłużej mogą – podczas trwania robót – pojawiać się ruch wahadłowy. Na bieżąco o wszystkim będziemy informować – mówi nam Marcin Wieruchowski, szef Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie.

Rondo zastąpi sygnalizację świetlną, która obowiązywała do tej pory. I usprawni ruch na tym ważnym odcinku DK 11.

Koszt prac to 5 milionów złotych. 95 procent miasto dostało z Polskiego Ładu.

Czy masz w sobie boski pierwiastek?

Pytanie 1 z 10
Często zdarza Ci się uczucie déjà vu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE