batman

i

Autor: BŹ

Ostrów: jest dofinansowanie na PSI PARK w Ostrowie. Plac gotowy ma być jesienią

2022-07-19 7:31

50 tysięcy złotych dofinansowania na psi park w Ostrowie. Pieniądze miasto pozyskało z programu „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski” od Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Park zabaw dla czworonogów ma być gotowy jeszcze w tym roku.

O psim parku w Ostrowie mówi się od lat. Jego powstania chciał m.in. radny miejski z Koalicji Obywatelskiej – Jakub Paduch.

Po wielu miesiącach perturbacji i przygotowań – już wiadomo, że park powstanie przy tzw. Kozim Borku w Ostrowie już jesienią tego roku.

Koszt całości to 92 300 złotych. 50 tysięcy dał Marszałek Wielkopolski – w ramach programu „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”, resztę dołoży miasto z własnych środków.

Psi park będzie ogólnodostępny, bezpłatny i ogrodzony. Na placu powstanie specjalny tor przeszkód dla czworonogów. Będą tunele, równoważnia, czy płotki do przeskakiwania.

Trzeba pamiętać, że psy w przestrzeni miejskiej nie mogą być wyprowadzane bez smyczy. Park będzie jednak takim miejscem, że zwierzęta będą mogły biegać „luzem”, bez smyczy i kagańca. Oczywiście pod opieką i KONTROLĄ właściciela.

Miejsce zostanie wyposażone w specjalne pojemniki na odpady komunalne, a także specjalne miejsca do segregacji odpadów na papier, szkło i plastik. Będą także kosze na psie kupy, wraz z pakietami do ich sprzątania. Powstanie także psia toaleta.

Budowa psiego parku ma zakończyć się jesienią.

Którym letnim kurortem jesteś?

Pytanie 1 z 9
Dzień przed urlopem...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE