wniosek

i

Autor: Fb Jakub Paduch

Ostrów: czy przyłączy się do programu „Ciepłe mieszkanie”?

2022-07-27 11:56

Taki wniosek do władz miasta złożył radny Jakub Paduch. Uczestnictwo w krajowym programie pozwoliłoby mieszkańcom na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła.

"Ciepłe mieszkanie" to program krajowy, w którym mieszkańcy gmin mogą uzyskać dofinansowanie na wymianę źródła ciepła, nową instalację, ale też nawet na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

W przypadku gmin z najgorszą jakością powietrza, a do takich niestety należy nasze miasto, dofinansowanie może przy spełnieniu określonych kryteriów sięgnąć nawet 95%, nie więcej niż 39,5 tys. zł. Żeby mieszkańcy mogli dostać dofinansowanie w programie, a w efekcie oszczędzić realne kwoty na ogrzewaniu, miasto musi wystąpić do WFOŚiGW o uruchomienie programu na swoim terenie. Tego właśnie dotyczy mój wniosek, żeby prezydent Klimek wystąpiła o dołączenie przez Ostrów do programu i żebyśmy dzięki temu poszerzyli skalę ostrowskiej transformacji energetycznej – mówi radny Jakub Paduch.

wniosek

i

Autor: ciepłe mieszkanie gov pl

Odpowiedź na wniosek powinna być dostarczona w ciągu 14 dni. Do wzięcia w programie jest w skali kraju aż 1,4 miliarda złotych w dwóch naborach.