miasto

i

Autor: az

Miasto

Ostrów: będzie spec ustawa na spornym terenie

2023-09-11 9:13

Ten problem trwa już od wielu lat i wreszcie jest szansa na rozwiązanie. Chodzi o przejście między urzędem miejskim, starostwem, a ulicą Szamarzewskiego i Kompałly. A dokładniej brak przejścia, bo prywatni właściciele i wspólnoty mieszkaniowe odgrodzili się ze wszystkich stron. Teraz miasto rozpoczęło całą procedurę, która ma to zmienić.

Zaczynamy od zmiany planu zagospodarowania w tym miejscu -mówi wiceprezydent miasta Mikołaj Kostka -  Idziemy w kierunku spec ustawy, wywłaszczającej teren z rąk prywatnych i chcemy tam pobudować ciąg pieszy i drogę. Dokumentacja do tego jest weryfikowana przez starostwo powiatowe, które jest władne z tej sprawie wydać zgodę. To skomplikowane zadanie, bo teren nie należy do miasta, dlatego wywołujemy zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, zapiszemy tam przejście i drogę. Docelowo, po zmianie zapisów będziemy mogli to przejście dla mieszkańców w kierunku ulic Chopina, Gimnazjalnej pobudować.

Wszystkie procedury powinny się zakończyć na początku przyszłego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE