adam

i

Autor: Adam Spychała Firefghter/fb

sport

Ostrów. Adam Spychała broni w USA tytułu Mistrza Świata!

2023-10-05 12:25

Będzie znowu mistrzem świata? Adam Spychała, strażak z komendy w Ostrowie Wielkopolskim, broni w Stanach Zjednoczonych – tytułu Mistrza Świata Firefighter Combat Challenge w kategorii indywidualnej OPEN. Dokładnie rok temu dokonał tego jako pierwszy Polak w historii. Mistrzostwa potrwają do 8 października. Trzymamy kciuki!

Dokładnie rok temu ostrowski strażak stanął na najwyższym podium rozgrywanych w USA mistrzostw! Czym dał powód do dumy wszystkim. Jak nam powiedział po powrocie - spełnił swoje marzenie, a przy okazji pobił wówczas swój życiowy rekord.

Podczas tych zawodów strażacy pokonują tor przeszkód w pełnym strażackim stroju. Muszą m.in. wspiąć się na strażacką wieżę czy przeciągnąć ważącego kilkadziesiąt kilogramów manekina. I to w jak najkrótszym czasie.

Spychała już zameldował się w Stanach. O czym poinformował na swoim facebookowym profilu.

- Wszyscy czekali na te zawody. Kosmiczny poziom zawodów i trudne warunki wyłonią mistrza świata. Trwają eliminacje. Więcej informacji wkrótce. Trzymajcie kciuki – napisał w swoich mediach społecznościowych Adam Spychała.

Mistrzostwa ruszyły 3 października i potrwają do niedzieli. Obecnie rozgrywane są eliminacje.

Trzymamy kciuki za strażaka z Ostrowa!

Quiz. Niemen, Grechuta, Rodowicz. Jak dobrze pamiętasz gwiazdy polskiej muzyki z czasów PRL?

Pytanie 1 z 10
Dokończ fragment przeboju „Damą być” Maryli Rodowicz. „Tak bym chciała damą być, ach, damą być, ach, damą być...”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE