Policyjne odblaski

i

Autor: Paweł Rajski fb

Odblaski dla ostrowskiej policji. Dał powiat

2021-09-30 18:12

700 odblasków dla ostrowskiej policji. To prezent od powiatu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach akcji prewencyjnych odblaski trafią już w najbliższych dniach do dzieci szkolnych oraz do seniorów.

Dni są coraz krótsze, wcześniej jest ciemno i na drogach jest niebezpiecznie. Dlatego trzeba być dobrze widocznym.

I tu tak ważne są odblaski -  mówi komendant ostrowskiej jednostki Piotr Wilkowski.

Przekażmy te odblaski w całym powiecie, również w mieście. Bo mimo że miasto ma oświetlone chodniki czy przejścia dla pieszych, to jednak odblask jest znakiem dodatkowym, widocznym dla kierowców z daleka. Dotyczy to nie tylko pieszych i rowerzystów, ale też również sportowców, biegaczy. Poza terenem zabudowanym od zmierzchu do świtu obowiązuje przepis używania elementów odblaskowych. Każdy taki element na wyposażeniu biegacza będzie dobry – czy w stroju, czy w postaci lampki spełnią swoją funkcję. Będzie sygnałem dla kierowców i zapewni bezpieczeństwo uprawiającym sport.

A dla kierowców przypomnienie – od czerwca weszła zmiana przepisów i pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo na przejściu dla pieszych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE