polcija

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski/fb

Oblał kwasem? Policja ma podejrzanego

2022-02-08 18:35

Policja złapała podejrzanego o oblanie kwasem 49 - letniego przedsiębiorcy w Kaliszu. 22 - letni mieszkaniec Kalisza został zatrzymany wczoraj (poniedziałek). Dziś został przesłuchany i wziął udział w wizji lokalnej. Ale śledczy nie ujawniają szczegółów.

Pomogły publikowane przez policję zdjęcia podejrzanego.

Zatrzymany mężczyzna to 22  - letni mieszkaniec Kalisza.

Dziś został przesłuchany.

W ramach postępowania prowadzonego przed Prokuraturę Rejonową w Kaliszu w związku ze zdarzeniem, do którego doszło 18 stycznia, gdzie w wyniku oblania kwasem pokrzywdzony został 49 - letni mężczyzna funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali 22-letniego mężczyznę - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie. - Z jego udziałem pod nadzorem prokuratora dziś wykonywane były czynności o charakterze procesowym. Na obecnym etapie celem zapewnienia niezakłóconego przebiegu postępowania brak jest możliwości udzielenia bardziej szczegółowych informacji.

Do napadu doszło w połowie stycznia w centrum Kalisza. 49 - latek został oblany żrącą substancją. Ma poparzoną twarz. Walczy o zdrowie w Centrum Leczenia Poparzeń w Siemianowicach Śląskich.​

Śledczy nie ujawniają czy znają już motyw działania sprawcy i jego zleceniodawcę.

QUIZ. O tych politykach uczą w podręcznikach. Znasz ich, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 12
8. Która z pań nie była premierem polskiego rządu?