zawodzie kalisz

i

Autor: fot. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Facebook Zawodzie w weekendy przyciąga wielu gości. Ostatnio można było spotkać tam jastrzębie i myszołowy

O kleszczach i o burzy w lesie. Taka będzie sobota z leśnikiem na Zawodziu

2021-07-20 11:00

O dzikich zwierzętach, kleszczach i o tym, jak nie zgubić się w lesie. O tym i wielu innych ważnych kwestiach leśnicy z Nadleśnictwa Kalisz podczas najbliższej soboty na kaliskim Zawodziu.

„Nie taki las straszny” to temat przewodni kolejnego rodzinnego weekendu na Zawodziu. Tym razem spotkamy tam leśników, którzy podzielą się praktyczną wiedzą o tym, jak zachowywać się pośród dzikiej przyrody:

– Będziemy mówić o kleszczach, dzikich zwierzętach, o tym jak nie zgubić się w lesie i co zrobić, kiedy w lesie zaskoczy nas burza!

24 lipca leśnicy zapraszają całe rodziny do wspólnej nauki i zabawy:

– Razem zbudujemy kleszcza, nauczymy się czytać leśne mapy, proznamy działanie kompasu i busoli, zmierzymy się z burzą w lesie, a na koniec będziemy tropić dzikie zwierzęta.

Z kolei dzień później w Rezerwacie Archeologicznym będzie można zajrzeć do tajemniczych bestiariuszy. W niedzielę, 25 lipca Zawodzie zaprasza na spotkanie ze skrybą i wspólne odkrywanie zwierząt, bestii i potworów.

Oba wydarzenia zaplanowano na godziny popołudniowe, od 14:00 do 17:00.

Źródło: O kleszczach i o burzy w lesie. Taka będzie sobota z leśnikiem na Zawodziu