odblaski

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

NOŚ ODBLASKI! Policja dziś rozdaje święcące elementy! [POSŁUCHAJ]

2020-09-24 10:01

Noś odblaski. Świeć przykładem. I to dosłownie! Przekonuje policja w Ostrowie Wielkopolskim i kolejny raz włącza się w akcję profilaktyczną związaną z właściwym - świetlnym - oznakowanie pieszych i rowerzystów. Policyjne statystyki pokazują wprost - odblaski ratują życie!

W terenie niezabudowanym, po zmroku- odblaski są obowiązkowe. Ale i w mieście - zwiększają widoczność. Doświadczenie pokazuje jasno - dzięki "świecącemu" elementowi na ubraniu - pieszy rowerzysta jest szybciej widoczny dla kierowcy i ten może wykonać odpowiedni manewr, by go ominąć.

Jesienne wieczory coraz dłuższe, a ciemno robi się coraz wcześniej. Dlatego tak ważne jest nasze bezpieczeństwo - mówi Patrycja Strumińska, profilaktyk z KPP w Ostrowie.

Policja w Ostrowie już po raz czwarty rusza z akcją profilaktyczną NOŚ ODBLASKI. BĄDŹ WIDOCZNY. To bardzo ważne, by odblaski nosić świadomie, by faktycznie powodowały, że jesteśmy widoczni.

NOŚ ODBLASKI. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM! Mówi Patrycja Strumińska, profilaktyk KPP w Ostrowie

Dziś w ramach akcji - NOŚ ODBLASKI. ŚWIEĆ PRZYKŁADEM - policja szukać będzie takich właśnie przykładów. I rozdawać odblaski.

Policyjny bieg po życie dziecka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE