rower

i

Autor: BŹ

Niszczą miejskie rowery w Ostrowie! Niestety

2021-09-15 12:03

Coraz większe zainteresowanie rowerami miejskimi w Ostrowie, ale też coraz więcej ....tych zniszczonych. Miejski Zakład Komunikacji, który sprawuje nad nimi pieczę dostaje nawet kilkanaście zgłoszeń miesięcznie o uszkodzeniu lub kradzieży.

Część sprawców udaje się namierzyć i czekają ich dotkliwe kary – za kradzież to 2000 złotych.

- Jeśli rowery mają system GPS to na podstawie danych możemy ustalić kto był ostatnim użytkownikiem roweru – mówi Janusz Marczak, prezes MZK w Ostrowie.

Niestety często bywa tak, że właśnie ostatni użytkownik kiedy kończy jazdę wpina rower do stacji, ale robi to niedokładnie. To powoduje, że każdy może ten rower wypiąć bez problemu i dalej z niego korzystać a nawet niszczyć – wszystko na konto użytkownika, który w systemie widnieje jako ostatni. Intensywność niszczenia rowerów jest różna. Nie wiem od czego to zależy, ale być może głównie od pory roku, bo w słoneczne dni jest też większe zainteresowanie wypożyczeniem. I wtedy, gdy młodzież ma wolne – w ferie, wakacje, czy tez w czasie pandemii, kiedy nie uczęszczali do szkoły. Wtedy rowery mają większe wzięcie, ale też jest więcej zniszczeń.

W Ostrowie jest obecnie 13 stacji rowerowych, a w nich 121 pojazdów.

Sezon potrwa do końca listopada.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE