piniondz

i

Autor: pixabay

Nie ma 200 tysięcy złotych na programy zdrowotne dla dzieci i młodzieży w Ostrowie [POSŁUCHAJ]

2021-04-12 13:32

Nie będzie pieniędzy na nowe programy zdrowotne, profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w Ostrowie. 200 tysięcy złotych - z puli ponad 300 - przeznaczonej w budżecie Ostrowa na nagrody dla urzędników - chcieli przesunąć radni miejscy opozycji na dwa programy profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz badań przesiewowych wzroku najmłodszych ostrowian. I taką propozycję złożyli prezydent miasta oraz kolegom radnym. Podczas ostatniej sesji - nie spotkała się jednak ona z poparciem.

To był pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej - Jakuba Paducha i Andrzeja Kornaszewskiego. W marcu zaproponowali, by dać po 100 tysięcy na dwa programy. Chodzi o zdrowie psychiczne i wzrok dzieci i młodzieży. Bo to jedne z tych problemów zdrowotnych, które dotykają młodych podczas pandemii. Specjaliści apelują by kłopotów nie lekceważyć. I dlatego radni zaproponowali, by wyłożyć z budżetu środki na profilaktykę w tym zakresie. Zgody całej rady nie dostali.

- Szkoda - mówi radny Jakub Paduch.

Miasto najwidoczniej nie chce widzieć tych kłopotów, z którymi borykają się najmłodsi jego mieszkańcy. Pieniądze znajdują się na promocję, czy nawet "propagandę" obecnych władz. Nie ma ich na zdrowie. A szkoda. Bo co przegapimy dziś, jutro może mieć jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Te pieniądze z puli na nagrody, o których "przesunięcie" prosiliśmy, miasto wyda na organizację finałów ligi koszykarskiej, w którym startuje także Arged BM Slam Stal Ostrów.

Szkoda, że radni nie zgodzili się na nasz pomysł. Ale nie składamy broni - mówi Jakub Paduch, radny PO

Opozycja nie składa jednak broni i szuka kolejnych możliwości znalezienia w budżecie Ostrowa pieniędzy na profilaktykę zdrowotną dla dzieci i młodzieży.

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE