piniondz

i

Autor: pixabay

Nie ma 200 tysięcy złotych na programy zdrowotne dla dzieci i młodzieży w Ostrowie [POSŁUCHAJ]

2021-04-12 13:32

Nie będzie pieniędzy na nowe programy zdrowotne, profilaktyczne dla dzieci i młodzieży w Ostrowie. 200 tysięcy złotych - z puli ponad 300 - przeznaczonej w budżecie Ostrowa na nagrody dla urzędników - chcieli przesunąć radni miejscy opozycji na dwa programy profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz badań przesiewowych wzroku najmłodszych ostrowian. I taką propozycję złożyli prezydent miasta oraz kolegom radnym. Podczas ostatniej sesji - nie spotkała się jednak ona z poparciem.

To był pomysł radnych Koalicji Obywatelskiej - Jakuba Paducha i Andrzeja Kornaszewskiego. W marcu zaproponowali, by dać po 100 tysięcy na dwa programy. Chodzi o zdrowie psychiczne i wzrok dzieci i młodzieży. Bo to jedne z tych problemów zdrowotnych, które dotykają młodych podczas pandemii. Specjaliści apelują by kłopotów nie lekceważyć. I dlatego radni zaproponowali, by wyłożyć z budżetu środki na profilaktykę w tym zakresie. Zgody całej rady nie dostali.

- Szkoda - mówi radny Jakub Paduch.

Miasto najwidoczniej nie chce widzieć tych kłopotów, z którymi borykają się najmłodsi jego mieszkańcy. Pieniądze znajdują się na promocję, czy nawet "propagandę" obecnych władz. Nie ma ich na zdrowie. A szkoda. Bo co przegapimy dziś, jutro może mieć jeszcze poważniejsze konsekwencje.

Te pieniądze z puli na nagrody, o których "przesunięcie" prosiliśmy, miasto wyda na organizację finałów ligi koszykarskiej, w którym startuje także Arged BM Slam Stal Ostrów.

Szkoda, że radni nie zgodzili się na nasz pomysł. Ale nie składamy broni - mówi Jakub Paduch, radny PO

Opozycja nie składa jednak broni i szuka kolejnych możliwości znalezienia w budżecie Ostrowa pieniędzy na profilaktykę zdrowotną dla dzieci i młodzieży.

Niesamowite przygody bociana Henryka. To cud, że doleciał do Polski