NIE KLIKAJ w podejrzane linki! Apelują kaliscy policjanci

i

Autor: maraj, eska.pl

NIE KLIKAJ w podejrzane linki! Apelują kaliscy policjanci

2021-12-15 10:49

Oszuści nie zwalniają tempa i wymyślają nowe sposoby, by wyłudzić pieniądze. W ostatnim czasie coraz więcej osób otrzymuje SMS-y z informacją o oczekującej na odbiór paczce. Do treści wiadomości dołączany jest link, a kliknięcie w niego może spowodować, że stracimy nasze oszczędności.

W okresie przedświątecznym coraz więcej osób otrzymuje SMS-y z podejrzanym linkiem. Kliknięcie w niego spowoduje, że na naszym telefonie zainstaluje się hakerskie oprogramowanie, którego celem jest wyłudzenie naszych danych do logowania się w aplikacji bankowej. Link przekieruje nas na FAŁSZYWĄ stronę naszego banku, a oszuści po uzyskaniu naszych danych od razu ukradną pieniądze. NIE KLIKAJMY W PODEJRZANE LINKI i bezpiecznie korzystajmy z aplikacji bankowych. Apelują policjanci z Kalisza.

Pamiętajmy, żeby do naszego konta bankowego logować się ZAWSZE wpisując nazwę strony i sprawdzając, czy jest to BEZPIECZNE połączenie, czy jest tzw. kłódka w adresie internetowym strony banku. Pamiętajmy również, by nie instalować na naszych telefonach żadnych podejrzanych aplikacji. Nigdy nie logujmy się i nie wpisujmy naszych haseł na niesprawdzonych stronach bankowości elektronicznej.

Mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów.

Jeśli odkryjemy nieprawidłowe operacje bankowe, powinniśmy skontaktować się z naszym bankiem i policją.

QUIZ. Nie da rady bez czekolady! Rozpoznaj czekoladowe hity i zostań czekoladowym mistrzem!

Pytanie 1 z 22
Delikatne pianki w polewie czekoladowej to:
Źródło: NIE KLIKAJ w podejrzane linki! Apelują kaliscy policjanci