policja

i

Autor: Policja Ostrów Wielkopolski

Niby spokojne święta na ostrowskich drogach, ale...[POSŁUCHAJ]

2020-12-28 13:50

To były dość spokojne święta Bożego Narodzenia na drogach powiatu ostrowskiego. Ale - niestety - jest też jedna ofiara śmiertelna. To 45 - letnia kobieta, której samochód w niedzielę wieczorem uderzył w barierę ochronną przy ulicy Odolanowskiej w Ostrowie. I to najtragiczniejsze zdarzenie w okresie świąt.

Do wypadku doszło po godzinie 20.00.  Kierująca osobówką kobieta - jadąc od  ul. Kopernika, wjechała na skrzyżowanie z ul. Odolanowską i uderzyła w barierę ochronną.

Kobiety nie udało się uratować. Samochodem wraz z 45 - latką podróżowała jej 17-letnia córka. Nastolatce nic się nie stało.

Mówi Małgorzata Michaś, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Kiedy policja dotarła na miejsce, kierująca pojazdem 45-latka była nieprzytomna. Niestety, pomimo podjętej reanimacji kobiety nie udało się uratować.

Ciało 45-latki zabezpieczono do sekcji, która pomoże w ustaleniu przyczyn śmierci, a także w ustaleniu dlaczego doszło do wypadku. Wszystko jest teraz szczegółowo wyjaśniane i sprawdzane.

Doszło do jednego wypadku śmiertelnego - mówi Małgorzata Michaś, rzecznik KPP w Ostrowie Wielkopolskim

Łącznie - przez całe święta - na drogach powiatu funkcjonariusze przeprowadzili blisko 300 kontroli. Zatrzymali dwóch pijanych kierowców, pięciu kolejnym odebrali prawa jazdy za za szybką jazdę.

Doszło w sumie do 8 kolizji i dwóch wypadków. Podczas świąt ostrowscy policjanci zostali także wezwani do kilkunastu kłótni rodzinnych.

Funkcjonariusze cały czas patrolują ostrowskie ulice. I apelują, by jechać mądrze i zgodnie z przepisami. W przeciwnym razie nie ma litości, są mandaty.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl.

Nowe radiowozy. 21 pojazdów za ponad 2 mln złotych