Lewków

Muzeum w Lewkowie z frekwencyjnym rekordem [ZOBACZ,POSŁUCHAJ]

2023-09-28 11:16

Ponad 20 tysięcy gości w Muzeum w Lewkowie. To chyba jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w regionie. Za kilka dni minie dokładnie rok, kiedy odrestaurowane pałac i park oddano do użytku. No i zrobiło się swoiste „boom” na Lewków.

20 tysięcy „pękło” już w sierpniu. A to jeszcze nie koniec roku.

Frekwencyjny rekord szykuje się w Muzeum w Lewkowie. Za kilka dni – dokładnie 3 października – minie rok, kiedy podostrowski pałac wraz z parkiem oddano po gruntownym remoncie. A stery przejęła Sylwia Nowicka.

Już początek tego roku był strzałem w „10”, bo wystawę kolaży Wisławy Szymborskiej zobaczyło prawie 5 tysięcy ludzi. W ofercie pojawiły się liczne warsztaty i to one praktycznie „rozbiły bank”.

Już na warsztatach kolażowych, które towarzyszyły wystawie prac Wisławy Szymborskiej było około 1000 osób - mówi Sylwia Nowicka, szefowa muzeum w Lewkowie. - Ale hitem są warsztaty kulinarne prowadzone przez panie Sylwię i Wiesławę Poterek. Niedawno robiliśmy pierogi, ale pieczemy też chleb. I zawsze mamy komplet uczestników. Widzimy, że takiego miejsca chyba brakowało. Że ludzie chcą się spotykać i wspólnie coś robić. Cieszy nas każdy gość. Są i wycieczki i indywidualni turyści. Zapraszamy wszystkich.

Cieszy nasz każdy gość - mówi Sywlia Nowicka, dyrektorka muzeum w Lewkowie

Lewków to także, prócz pałacu i parku – koncerty, spotkania, czy spacery ornitologiczne.

To także miejsce licznych plenerów, czy sesji fotograficznych. Tak więc "dla każdego coś miłego".

QUIZ: Wnętrza i elementy wyposażenia mieszkań w regionalnych gwarach

Pytanie 1 z 17
1. Co na Podlasiu nazywają "skowrodą"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE