ule

i

Autor: BŹ

Miód ma być w maju. Miejskie pszczoły w Ostrowie szykują się do wiosny! [POSŁUCHAJ]

2021-03-15 8:03

Zimę przetrwały dobrze, powoli wracają do normalnej aktywności, tak by w maju...pojawił się pierwszy miód. Na eska.pl zaglądamy do miejskiej pasieki w Ostrowie. Ule - przed Urzędem Miejskim - stanęły pod koniec ubiegłego roku. Teraz - ich opiekun - pszczelarz Michał Całka sprawdził, czy wszystko z owadami w porządku.

W każdym ulu jest kilka tysięcy pszczół. Wszystkie czekają na wiosnę.

Pasieka stanęła kilka miesięcy temu. Teraz trzeba było sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. - Wygląda na to, że zima nie zaszkodziła pszczołom - mówi opiekun uli, Michał Całka.

Bardzo ładnie przetrwały zimę. Mają wystarczająco pokarmu. Zostały dobrze do tej zimy przygotowane i dlatego bez problemu dotrwały do wiosny.  Następną czynnością będzie wiosenny przegląd, który będziemy mogli zrobić, kiedy pozwoli nam na to pogoda. Musi być 14 - 16 stopni, bezwietrznie i słonecznie. Wtedy otworzymy ule i zobaczymy, jak matka przetrwała, ja rodziny rokują na przyszłość. Szacujemy, że to może być na przełomie marca i kwietnia, ale wszystko zależy od pogody.     

Miejskie pszczoły szykują się do sezonu - mówi opiekun pasieki przed UM w Ostrowie - Michał Całka

Ule przez ostrowskim magistratem to pierwsza miejska pasieka. Ale wcześniej taką założył Ostrowski Zakład Ciepłowniczy. Swoją ma też powiat ostrowski.

Miasto - wyprodukowany miód- chce mieć jako jeden z miejskich gadżetów.

Chiny zbudowały sztuczną gwiazdę | ESKA XD - Mobmania #18
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE