policja

i

Autor: eska ostrów kalisz

Sprawa kryminalna

Mieli wyłudzać kasę od seniorów. Są już w rękach policji

2023-07-03 18:33

Wyłudzali od seniorów pieniądze metodą "na paczkę" i na "policjanta"​. Teraz w "pace" trochę posiedzą. A i z prawdziwymi funkcjonariuszami mieli już do czynienia. Czterech mieszkańców Mazowsza w wieku od 23 do 43 lat zatrzymała policja w Ostrowie Wielkopolskim, po tym jak jedna ze starszych mieszkanek przekazała im prawie 40 tysięcy złotych.

Śledztwo jest rozwojowe, dlatego nie są ujawniane szczegóły. Wiadomo jednak, że przestępcy wpadli po tym jak oszukali seniorkę z Ostrowa.

Najpierw jeden z podejrzanych zadzwonił do pokrzywdzonej, by poinformować ją, że dostanie paczkę. Po jakiejś chwili zadzwonił drugi, który podał się za policjanta. Mówił, że wcześniejszy telefon to próba oszustwa i kobieta musi zabezpieczyć swoje oszczędności. I on jej w tym pomoże. Seniorka straciła ponad 39 tysięcy złotych - mówi Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące. Ale na tym odsiadka może się nie skończyć, bo grozi im do 12 lat więzienia.

Lista zarzutów też będzie dłuższa, bo podejrzani - jak ustalili już śledczy - mają na koncie znacznie więcej takich oszustw, z których zrobili sobie stałe źródło dochodu.

Jak dobrze pamiętasz najlepsze horrory ery VHS? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Kto zabija obozowiczów w kultowym slasherze „Piątek trzynastego” z 1980 roku?